• ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  • کد خبر: 333594
پاییز پرستوی سفید رونمایی

آیین رونمایی و جشن امضای رمان "پاییز پرستوی سفید" نوشتۀ ابراهیم سلیمی کوچی، با حضور این نویسنده ۱۳ دی ماه در خانه خورشید برگزار می‌شود.

دبیر کانون داستان­ نویسی بهانه روایت در گفت­ وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: کانون داستان ­نویسی بهانه روایت که از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را به صورت یک سازمان مستقل و مردم ­نهاد در اصفهان آغاز کرده و در مقوله­ هایی مثل نقد و آموزش داستان ­نویسی، داستان­ خوانی، برگزاری بزرگداشت ­هایی برای اساتید ادبیات داستانی و حضور در جشنواره ­ها فعالیت دارد، چهارشنبۀ هر هفته جلساتی را با عنوان "چهارشنبه ­های بهانه روایت" برگزار می‌­کند.

هادی منوچهری ادامه داد: شصت و ششمین نشست داستانی کانون بهانه­ نویسی روایت به خوانش و نقد و بررسی داستان کوتاه "مژدوا" نوشتۀ مریم مرشدی اختصاص دارد.

وی افزود: برنامۀ دیگر این کانون در نشست داستانی ۱۳ دی ماه، برپایی آیین رونمایی و جشن امضای کتاب "پاییز پرستوی سفید" اولین رمان منتشر شدۀ دکتر ابراهیم سلیمی کوچی است. این نویسنده، عکاس و فعال محیط زیست، متولد سال ۱۳۶۰ است و در حال حاضر نیز در هیئت علمی دانشگاه اصفهان عضویت دارد. دکتر سلیمی در سال ۱۳۹۴ به عنوان پژوهشگر برگزیدۀ سال معرفی شده و دو اثر ترجمه و تألیف دارد که نام یکی از آن­ها "جامعه شناسی رمان" و دیگری "دریچه­ ای به جهان رمان" است.

منوچهری در خصوص برگزاری برنامه ­های مرتبط با رونمایی از آثار داستانی در این کانون گفت: کانون داستان­ نویسی بهانه روایت در جهت حمایت از فروش و در معرض دید قرار دادن آثاری که به ویژه در اصفهان چاپ شده ­اند، در مقاطعی از سال و به مناسبت­ های خاص جشن امضا و رونمایی از آثار مرتبط با ادبیات داستانی را برگزار می­ کند و هدف آن نیز کمک به شناخته شدن نویسنده و آگاه کردن مخاطبان نسبت به این آثار است.

وی یادآور شد: به این دلیل که حوزۀ داستان نویسی و تولید محتوای ادبیات داستانی هم تخصصی و هم خودجوش و مردمی است، بهتر آن است که سازمان ­های مردم نهاد و خصوصی در جهت معرفی آن اقدام کنند، چرا که چه بخواهیم و چه نه، هنگامی که بخش دولتی متولی برگزاری مراسم رونمایی و به طور کل معرفی یک کتاب باشد، آن اثر هر چقدر هم فاخر باشد متاسفانه عموما از دید مردم به عنوان یک اثر مستقل و فاخر شناخته نمی ­شود، به همین دلیل سازمان­ های مردم نهاد باید در این زمینه اقدام کنند و منتظر بخش دولتی نباشند.

دبیر کانون داستان ­نویسی بهانه روایت، این کانون مستقل را محل خوبی برای برگزاری مراسم رونمایی دانست و گفت: محور امیدواریم که دیگر سازمان­ های مردم نهاد و خصوصی نیز در راستای معرفی کتاب فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به تاریخ و زمان برگزاری نشست این هفتۀ کانون گفت: شصت و ششمین نشست داستانی کانون بهانه روایت، ۱۳ دی ماه رأس ساعت ۱۸ در خانه خورشید برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =