میوه فروشان اصفهانی متخلف‌ترین صنف شب یلدا

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با اشاره به تشکیل ۲۲۱ پرونده برای تعزیرات حکومتی در بازرسی ویژه شب یلدا، گفت: میزان تخلفات اتحادیه خرده‌فروشان میوه و سبزی اصفهان نسبت به شب یلدا گذشته ۱۲۳ درصد افزایش داشت.

جواد محمدی فشارکی در گفتگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه در طرح بازرسی و نظارت ویژه اصناف برای شب یلدا ۲۴۵ بازرس افتخاری و غیرافتخاری فعال بودند، اظهار کرد: این طرح از یک هفته قبل از شب یلدا در اصفهان آغاز و در آن ۲۸۶۲ بازرسی انجام شد.

وی با اشاره به تشکیل ۲۲۱ پرونده برای تعزیرات حکومتی در بازرسی ویژه شب یلدا اصفهان، افزود: در این بازرسی‌ها میزان تخلفات اتحادیه خرده‌فروشان میوه و سبزی ۱۲۳ درصد نسبت به بازرسی‌های شب یلدا سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان افزود: اتحادیه خرده فروشان میوه و سبزی با داشتن ۱۶۵ پرونده بیشترین میزان تخلف را در بین چهار صنف گز و شیرینی، عمده فروشان میوه و تره‌بار، گل‌فروشان و آجیل و خشکبار داشت.

وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها میزان تخلفات اتحادیه گل فروشان نسبت به یلدای گذشته ۵۰ درصد کاهش، تخلفات اتحادیه آجیل و خشکبار نسبت به پارسال ۲۵ درصد کاهش داشت همچنین میزان تخلفات اتحادیه گز و شیرینی و میوه و تره بار همانند سال گذشته بود.

محمدی فشارکی در خصوص دلایل افزایش تخلفات اتحادیه خرده فروشان میوه و سبزی در طرح بازرسی شب یلدا، گفت: نبود آموزش، توجیه کامل اعضای این صنف و نداشتن بازرسی کافی و همچنین تعداد بالای واحدهای صنفی این اتحادیه موجب افزایش تخلفات این نصف نسبت به سال گذشته شده است.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال واحدهای صنفی متخلف انار ممتازی را که در سطح عرضه ۶۰۰۰ تومان بود را حتی با قیمت ۸۵۰۰ تومان فروختند یا هندوانه کیلویی ۱۵۰۰ تومان را تا نرخ ۳۰۰۰ تومان عرضه کردند که با این واحدها به شدت برخورد شد اما هیچ مغازه‌ای پلمب نشد.

کد خبر 332948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.