جمشید خانیان

کانون داستان نویسی بهانه روایت، آیین تجلیل از یک عمر فعالیت ادبی "جمشید خانیان" را ۲۹ آذرماه در موسسۀ فرهنگی ادبی خانه خورشید برگزار می‌کند.

دبیر کانون داستان نویسی بهانه روایت در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: کانون داستان نویسی بهانه روایت متشکل از یک کارگروه نه نفره از جمعی از نویسندگان، منتقدین و فعالان فرهنگی ادبی در حوزۀ ادبیات داستانی است که از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را به صورت یک سازمان مستقل و مردم نهاد در اصفهان آغاز کرده و در مقوله هایی مثل نقد و آموزش داستان نویسی، داستان خوانی، برگزاری بزرگداشت هایی برای اساتید ادبیات داستانی و حضور در جشنواره ها فعالیت داشته است.

هادی منوچهری افزود: جلسات داستان خوانی این کانون، چهارشنبۀ هر هفته برگزار می شود و دیگر برنامه ها به صورت فصلی هستند. در کل بیش از ۱۵۰ نشست مربوط به ادبیات داستانی تا کنون توسط کانون بهانه روایت برگزار شده و بالغ بر ۵۰۰ اثر کوتاه داستانی نیز خوانش و نقد و بررسی شده است.

وی در خصوص برپایی مراسم بزرگداشت جمشید خانیان گفت: جمشید خانیان، یکی از اساتید فعالی است که در زمینۀ آموزش فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی، داستان نویسی و نقد ادبیات داستانی فعالیت دارد. وی بعد از جنگ، مقیم اصفهان شده و در این سال ها با برپایی کارگاه های داستان نویسی شاگردان زیادی را تربیت کرده و سطح کیفی ادبیات داستانی اصفهان را ارتقا بخشیده است.

منوچهری ادامه داد: به پاس یک عمر فعالیت ادبی این نویسندۀ ارجمند در نظر داریم مراسمی را برپا کنیم و از جمعی از نویسندگان و فعالان ادبیات نمایشی مثل آقایان کوشان، رهنما، بکتاشیان و خانم موحدیان برای حضور در این برنامه دعوت کرده ایم.

وی افزود: در این مراسم لوح تقدیر و هدیۀ ناقابلی از سوی کانون بهانه روایت به استاد خانیان اهدا می شود و یک فیلم قدیمی از نویسندگان اصفهان که استاد خانیان نیز در بین آن ها حضور داشته و تا کنون به نمایش در نیامده، در معرض دید عموم قرار می گیرد. همچنین یکی از داستان های این نویسنده توسط خود او خوانده می شود و وی سخنرانی ای نیز دربارۀ یلدا و ارتباط آن با ادبیات داستانی خواهد داشت.

دبیر کانون داستان نویسی بهانه روایت تاکید کرد: مدعوین این جلسه خاطرات مشترک خود را با استاد خانیان برای حاضران تعریف می کنند و پایان بخش مراسم نیز، جشن امضای پوستر این نویسنده، اجرای موسیقی، سخنرانی آقای سینایی فر و گرفتن عکس یادگاری خواهد بود.

علاقمندان برای شرکت در این برنامه می توانند امروز (چهارشنبه) ۲۹ آذر ماه رأس ساعت ۱۷ به موسسۀ فرهنگی ادبی خانه خورشید واقع در خیابان آبشار اول، روبروی خانه هنرمندان مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =