مادران شهدا

مدیر روابط عمومی طرح مادران آسمانی گفت: با توجه به ورود شهدای مدافع حرم بار دیگر بحث شهید و شهادت اوج گرفت ولی باز هم شاهد آن بودیم که بحث مادران شهدا در کانون توجهات نبود. از این رو این طرح جهت تجلیل از مقام این شیر زنان راه اندازی شد.

به گزارش ایمنا،  علی خاکی در توضیح این طرح اظهار کرد: طرح مادران آسمانی به همت جمعی از جوانان در شمال شرق تهران، در پایگاه بسیج مسجد الاقصی در سال ۱۳۸۹ با هدف تجلیل از مادران شهدای دفاع مقدس و با تقدیر از ۵۰ مادر شهید در محله تهرانپارس آغاز به کار کرد.

وی افزود: در سال های ۹۰ تا ۹۳ این طرح هزار مادر شهید را شامل شد و گروه های دیگر نیز به این طرح پیوستند، تصمیم بر این شد سطح کار را از منطقه ای و استانی به کشوری و بین المللی برسانیم، از این رو ۱۰ کارگروه عهده دار مسئولیت ها شدند.

خاکی افزود: با توجه به جریان ورود شهدای مدافع حرم در سال های اخیر بار دیگر بحث شهید و شهادت اوج گرفت ولی باز هم شاهد آن بودیم که  مادران شهدا در کانون توجه نبود. از این رو به همت خادمان طرح، سال گذشته در هشتمین دوره اجرای آن از ۱۵ هزار مادر شهید در سراسر کشور و نیز کشورهای های عراق و لبنان تجلیل شد. در سال گذشته نیز بیش از ۱۶۰ مجموعه مردمی با همکاری سه هزار نفر در این طرح شرکت کردند.

مدیر روابط عمومی طرح مادران آسمانی تصریح کرد:  ابتدا در بحث جمع آوری اطلاعات خانواده های شهدا، اعم از جابه جایی منزل و یا فوت این عزیزان، تیمی مسئول به روز رسانی اطلاعات مادران شهدا و تهیه نرم افزار شد که هر سال این اطلاعات به روز می شود و خروجی های مدنظر را استخراج می کنند.

وی با اشاره به ویژگی طرح مادران آسمانی گفت: نکته مهم این طرح این است که وابسته به هیچ نهاد و ارگان خاصی نیست. عمده تقدیر و ت از خانواده های شهدا محدود به همایش ها می شود اما در این طرح جوانان و نوجوانان به در منازل خانواده‌های شهدا می روند و روز مادر را به آنان تبریک می گویند.

خاکی با اشاره به گستردگی طرح تصریح کرد: این طرح تنها محدود به مادران شهدای دفاع مقدس نیست و شامل شهدای مدافع حرم اعم از فاطمیون، زینبیون و شهدای ایرانی تا شهدای آتش نشان، فاجعه منا، اقلیت‌ها، هسته ای و همه شهدایی که در بحث مقاومت اسلامی در همه جای دنیا جان خود را فدا کرده اند، می شود.

مدیر روابط عمومی طرح مادران آسمانی از راه اندازی سایت خادمان به منظور جذب جوانان در استان ها و شهرهای مختلف کشور با هدف مردمی تر کردن طرح خبر داد و افزود: سامانه ای طراحی شده و قرار است به زودی افتتاح شود. افراد می توانند با مراجعه به این سایت در بخش های مختلف اجرای طرح کمک کنند. از طرفی می توانند با ثبت اطلاعات مربوط به شهدای مدنظر خود داوطلب اهدای هدیه به مادر شهید شودند. پس از پردازش اطلاعات و دریافت عکس شهدا تندیس های مربوط به هدایا تهیه و برای فرد داوطلب ارسال می شود که این سایت از اوایل دی ماه تا اول اسفندماه آماده ثبت نام خواهد بود.

وی گفت: همچنین جشنواره مادران آسمانی با فراخوان از گروه ها، پایگاه های بسیج، دارالقرآن ها، کانون های فرهنگی، بسیج دانشجویی و دانش آموزی و مجموعه های مختلف برای ثبت و ضبط اقدامات خود در راستای اجرای طرح دعوت کرده و طی مراسمی از آنان تقدیر می کند.

منبع: دفاع مقدس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =