توسعه گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری «باشکورتستان» کشور روسیه

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، ظهر امروز در نشست مشترک با فعالان گردشگری جمهوری باشکورتستان کشور روسیه تاکید کرد: گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشکورتستان کشور روسیه توسعه می یابد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز ۱۳ آذرماه نشست مشترک فعالان گردشگری جمهوری مسلمان نشین باشکورتستان از توابع کشور فدراتیو روسیه با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، گالین آزمات معاون گردشگری جمهوری باشکورتستان، محسن یارمحمدیان معاون گردشگری استان اصفهان و جمعی از مدیران اداره کل و فعالان گردشگری و صنایع دستی اصفهان و جمهوری باشکورتستان برگزار شد.
در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور فعالان گردشگری روسیه در اصفهان عنوان کرد: استان اصفهان با وسعتی بالغ بر ۱۰۷ هزار کیلومتر و ۵ میلیون نفر جمعیت در قلب کشور ایران واقع شده و با تاریخی چند هزار ساله، یکی از مراکز اصیل شکل گیری بنیان های فرهنگی و تمدنی ایران بشمار می رود.
الله یاری با تاکید بر پیشینه فرهنگی و تمدنی چند هزار ساله این استان تاکید کرد: وجود بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی و بیش از یک سوم صنایع دستی جهان در این منطقه و به ویژه اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی در کنار تنوع اقلیم، شرایطی را فراهم می آورد تا با توجه به اینکه از مجموعه ۴ میلیون جمعیت این جمهوری ۳ میلیون نفر مسلمان هستند، به توسعه گردشگری به ویژه گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشکورتستان بپردازیم.
در ادامه این نشست گالین آزمات معاون گردشگری جمهوری باشکورتستان کشور روسیه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور خود و فعالان گردشگری باشکورتستان در اصفهان تاکید کرد: ما در این جمهوری، اصفهان را نیمی از جهان که در روسیه نگین روسی خوانده می شود، می خوانیم که سفر به آن آرزوی بسیاری از هموطنانم است.
معاون گردشگری باشکورتستان همچنین تاکید کرد: مسلمانان و همچنین سایر اتباع این جمهوری آماده اند با توجه به اینکه سالانه ۲ میلیون گردشگر از این جمهوری دیدار می کنند، روابط گردشگری خود را با ایران و به ویژه اصفهان گسترش دهند.
در ادامه این نشست فعالان فرهنگی و گردشگری باشکورتستان و اصفهان به بیان دیدگاه های خود در راستای توسعه گردشگری میان اصفهان و باشکورتستان پرداختند.
کد خبر 330712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.