شهردار اصفهان

شهردار اصفهان گفت: هنرمندان سرمایه شهر محسوب می شوند و می توانند اصفهان را که به عنوان جهان شهر معروف است در دنیا به اثبات برسانند به طوری که برای این شهر تحول بیافرینند.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در یازدهمین سلسله نشست هم اندیشی اصفهان فردا در دیدار جمعی از اهالی سینما ضمن یادی از درگذشتگان عرصه سینمای اصفهان گفت: در این شهر هنرپرور هنرمندان و بازیگران مطرحی همچون خواجویی، ارحام صدر و قوکاسیان در عرصه سینما فعالیت می کردند که باید یاد آنها را گرامی داشت.
علم تداوم دهنده محصول بشری است  
وی با بیان این که امروز با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی هیچ کس نمی تواند ادعا کند در تمام حوزه های رشته خود تخصص کامل دارد اذعان کرد: امروزه کاروان علم این نیست که از ابتدا شروع کنیم بلکه علم تداوم دهنده محصول بشری است و دیگر دوره معلم اول و ثانی گذشته است.
 شهردار اصفهان با بیان این مطلب که  امروز پهنای علم زیاد شده و پیچیده است ادامه داد: وضعیت امروز علم با گذشته متفاوت است و اگر ادعا کنیم  و در همه امور دخالت کنیم همه چیز را از دست می دهیم لذا ادعا ندارم هنر می دانم و حتی در رشته تخصصی خود که حقوق است نمی توانم چنین ادعایی کنم.
وی با اشاره به این که عرصه سینما توسط انسان های عالم اداره می شود که می توانند در قالب هنر  نقش آفرینی کنند ادامه داد: ریشه این هنر آمیخته در علم است  که محور اصلی آن آموزش است که امری مهم تلقی می شود.
هنرمندان می توانند جهان شهر اصفهان را در دنیا به اثبات برسانند
نوروزی با بیان این که هنرمندان سرمایه شهر محسوب می شوند بیان کرد: هنرمندان می توانند اصفهان را که به عنوان جهان شهر معروف است دردنیا به اثبات برسانند به طوری که برای این شهر تحول بیافرینند.
وی با ابراز خوشحالی از برگزاری سلسله نشست های مشترک با اهالی عرصه های مختلف، خاطرنشان کرد: اینگونه نشست ها کمک می کند تا علل معضلات و دردها شناسایی و برای رفع آن اقدامات لازم را اجرایی کنیم و بسیار خوشحالم تاکنون طی دو ماه سه بار با هنرمندان نشست برگزار کردم و اگر چه هنرمند نیستم اما علاقه زیادی به این حوزه دارم.
شهردار اصفهان با تاکید بر این که اگر هنرمندان به عنوان سرمایه شهر درست هدایت ، تکریم و تشویق شوند اصفهان در سطح جهان متحول خواهد شد تصریح کرد: امید است هنرمندان عرصه سینما با ساخت فیلم هایی بتوانند اصفهان را در سطح دنیا معرفی کنند.
آمادگی شهرداری برای تسهیل امور هنرمندان شهر  
وی در ادامه از آمادگی شهرداری برای تسهیل امور هنرمندان شهر با رعایت قوانین و ضوابط خبرداد و بیان کرد: با هموار کردن مسیر و رفع موانع و مشکلات هنرمندان می توان در جهت ارتقا سطح زندگی شهروندان گام برداشت.
نوروزی تاکید کرد: شهرداری با اتخاذ تصمیماتی در نظر دارد دایره اختیارات هنرمندان را محدود نکند و با ارائه تسهیلاتی و تشکیل اتاق فکر و تعامل خلاقیت نهفته  این سرمایه های مهم شهر  را شکوفا کند تا شاهد رشد و ارتقا سطح زندگی شهروندان باشیم.
سرمایه های انسانی مهمتر و با ارزش تر از سرمایه های مادی
وی با بیان این که سرمایه های انسانی مهمتر و با ارزش تر از سرمایه های مادی و صنعتی است عنوان کرد: بر این باور هستم که براساس سفارشات اسلامی و رفتار انسانی باید برای هنرمندان ارزش قائل شویم تا آنها بتوانند به خوبی غم ها را بزدایند و شادی را بر لبان شهروندان بیافرینند.
هنرمندان باید در حوزه فرهنگی شهر صاحب نظر باشند
شهردار اصفهان بر تقویت جشنواره کودک و نوجوان با ارائه نظرات و انتقادات هنرمندان تاکید و بیان کرد: این قشر فرهیخته باید در حوزه فرهنگی شهر صاحب نظر باشد و شهرداری به دنبال این است که در تصدی گری ها و  در اموری که از وظایف آن خارج است دخالت نکند بلکه با ایجاد بسترها و زیرساخت ها راه را برای هنرمندان و دیگر عرصه ها هموار کند تا بتوانند در حوزه خود به خوبی نقش آفرینی کنند.
تشکیل کمیته ای در سازمان فرهنگی با حضور هنرمندان
 وی با اشاره به این که شهرداری طرفدار حقوق شهروندی است و به دنبال تضمین حقوق مردم است اذعان داشت: شهرداری اصفهان بر اساس اولویت بندی که هنرمندان سر راس آن قرار دارد به دنبال تنظیم روابط، ایجاد امکانات و فراهم کردن تسهیلات تمام اقشار جامعه است.
نوروزی در پایان تاکید کرد: با کمک هنرمندان قرار است کمیته ای فرهنگی در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تشکیل شود که امید است با ایجاد امکانات، هنرمندان بتوانند   زمینه شکوفا شدن هنر در خدمت توسعه اصفهان را فراهم کنند و شاهد ارتقا کیفیت زندگی شهروندان باشیم./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =