انتقال ۱۵۲ قطعه اشیاء تاریخی به موزه باستان شناسی نطنز

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز در استان اصفهان از انتقال ۱۵۲ قطعه از اشیاء تاریخی کشف شده در محوزه های باستانی "اریسمان" و میلاجرد" به موزه باستان شناسی نطنز خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ حسین یزدانمهر سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز با اعلام این خبر گفت: تعداد ۱۵۲ قطعه اشیاء تاریخی مربوط به کشفیات محوطه باستانی "میلاجرد" و "اریسمان" که در مخزن اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نگهداری می شد، به محل موزه باستان شناسی نطنز انتقال داده شد.

او افزود: در حال حاضر تعداد ۲۰۰ قطعه شیء تاریخی مربوط به محوطه های باستانی "اریسمان"(هزاره چهارم و سوم قبل از میلاد) و "میلاجرد"(هزاره دوم قبل از میلاد) در ویترین های موزه باستان شناسی نطنز جهت بازدید گردشگران داخلی و خارجی به نمایش گذاشته شده است.

او همچنین گفت: این موزه بدلیل اهمیت و ارزش بالای تاریخی با تدابیر لازم و نصب دوربین های مدار بسته و استقرار نیروهای یگان حفاظت و نیروهای وظیفه محافظت می شود.

یزدانمهر افزود: پس از ساخت و تکمیل مخزن امن در این موزه تعداد ۱۵۲ قطعه شیء تاریخی که در مرکز استان نگهداری می شد جهت نگهداری به موزه نطنز منتقل شد.

او در پایان تاکید کرد: این اشیاء شامل کوزه های سفالی، گور خمره های تدفین به همراه استخوان مربوط به هزاره سوم و چهارم قبل از میلاد اریسمان و تعدادی ظروف سفالی و کوزه ها و همچنین ابزارهای مفرغی مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد متعلق به محوطه باستانی "میلاجرد" هستند. همچنین تعدادی از این ظروف نیاز به مرمت دارند که با هماهنگی های بعمل آمده با گروه حفاظت و مرمت اشیاء تاریخی اداره کل میراث ‌فرهنگی استان اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد./

کد خبر 330028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.