حسین شمس

سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند گفت: متأسفانه از داوران جوان برای قضاوت بازی‌ها استفاده می‌کنند و از تیم گیتی‌پسند مثل آزمایشگاه بهره‌برداری می‌شود و ما باید این قضاوت‌ها را تحمل کنیم.

به گزارش ایمنا، تیم فوتسال گیتی‌پسند روز شنبه و در قالب هفته نوزدهم لیگ برتر در سالن پیروزی از آذرخش بندرعباس پذیرایی کرد اما نتوانست سه امتیاز این دیدار را کسب کند و با تساوی ۲ بر ۲ متوقف شد.

مدیرعامل باشگاه گیتی‌پسند پس از باخت این تیم مقابل تأسیسات دریایی تهران در دور رفت لیگ برتر و تنها دقایقی پس از اتمام بازی، تصمیم به اخراج علیرضا افضل سرمربی و احمد باغبانباشی مربی این تیم گرفت و به فاصله کوتاهی نیز حسین شمس به‌عنوان سرمربی تیم معرفی شد.

با تغییر در کادر فنی و حضور شمس انتظار می‌رفت گیتی‌پسند حریفان خود را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد اما این تیم در دور برگشت لیگ برتر با وجود کسب چهار پیروزی برابر تیم‌های هیأت فوتبال قم، مقاومت البرز، ارژن شیراز و شهروند ساری، مقابل تأسیسات دریایی تهران شکست خورد و در هفته نوزدهم نیز تن به تساوی داد تا تنها یک امتیاز از سه امتیاز بازی مقابل آذرخش بندرعباس را از آن خود کند و فاصله‌اش با صدر جدول به هفت امتیاز برسد و اینجا بود که انتقاداتی متوجه عملکرد حسین شمس و شاگردانش شد.

در همین خصوص با حسین شمس سرمربی تیم فوتسال گیتی‌پسند گفتگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید:

انتظار داشتیم گیتی‌پسند بتواند آذرخش بندرعباس را شکست دهد اما این اتفاق نیفتاد.

از زمانی که هدایت تیم گیتی‌پسند را بر عهده گرفتم توانستیم ۱۳ امتیاز از ۱۸ امتیاز ممکن را بگیریم و تلاش می‌کنیم فاصله‌مان را با صدر جدول کم کنیم اما برخی اتفاقات از دسترس خارج است.

داوری این دیدار چطور بود؟

نمی‌خواهم گناه را بر گردن داوران بیندازم اما در بازی مقابل آذرخش بندرعباس، ۲ داوری را برای قضاوت تعیین کرده بودند که آنها را نمی‌شناختم و تا الان آنها را ندیده بودیم. داوران با داد و بیدادهای نیمکت آذرخش بندرعباس ترسیده بودند و در فاصله ۵ دقیقه تیم ما را چهار خطایی کردند و با این کارها بازیکنان ما را ترساندند. می‌توان گفت بیش از ۸۰، ۹۰ درصد سوت‌های داوران به سود آذرخش بود. متأسفانه از داوران جوان برای قضاوت بازی‌ها استفاده می‌کنند و از تیم گیتی‌پسند مثل آزمایشگاه بهره‌برداری می‌شود و ما باید این قضاوت‌ها را تحمل کنیم.

در ابتدا جریان بازی بسیار خوب بود اما داور با قضاوت بد در فاصله ۵ دقیقه تیم ما را چهار خطایی کرد و همه می‌دانند بعد از دریافت ۵ خطا در فوتسال، داور پنالتی به سود تیم حریف اعلام می‌کند. بنابراین تیم ما پس از دریافت چهار خطا بسیار ترسو شد و از ترس اینکه خطایی از آنها سر نزند که منجر به اعلام پنالتی شود خیلی محتاطانه بازی کردند.

در مجموع، داوری تیم ما را به هم ریخت که جای گله دارد. همانطور که هفته گذشته با وجود باخت ۴ بر صفر مقابل تأسیسات دریایی تهران بلافاصله از داوری تعریف کردیم و داور هیچ مشکلی نداشت و با فدراسیون هم در این‌باره صحبت و از آنها تشکر کردم، این بار هم حتماً با سهرابی کمیته فوتسال صحبت می‌کنم که چرا از داوران جوان برای دیدارهای حساس استفاده می‌شود و داوران باتجربه‌تر را به  اصفهان اعزام نمی‌کنند.

اما واقعاً روز گذشته داوران تعادل بازی را برهم زدند و با هر حمله نیمکت آذرخش، برعلیه ما سوت می‌زدند و همین موضوع متأسفانه باعث ترسو شدن تیم ما شد که دیگر نتوانیم به حملاتمان ادامه دهیم و بازی خوب و همیشگی‌مان را انجام دهیم.

در پایان بازی صحبت‌هایی در مورد شرایط فنی آذرخش بندرعباس مطرح کرده بودید.

آذرخش بندرعباس مقابل رقیب ما با ۶ بازیکن به تبریز رفت و بازی را ۷ بر ۲ واگذار کرد اما برای بازی روز گذشته مقابل گیتی‌پسند، یک روز قبل از بازی هوایی به اصفهان آمدند و تازه امروز (یکشنبه) اصفهان را ترک می‌کنند.

سرمربی این تیم اول هفته در مصاحبه خود از نداشتن پول و اوضاع مالی بد تیمش می‌گوید اما برای آمدن به اصفهان لشگرکشی می‌کند و تمامی بازیکنان، مسئولان، تماشاگران و حتی یبازیکن آسیب‌دیده تیمش که پارگی رباط دارد و با عصا راه می‌رود را با هواپیما به اصفهان می‌آورد. چطور می‌شود تیمی که اول هفته می‌گوید پول نداریم آخر هفته به تیم ثروتمندی تبدیل می‌شود که می‌تواند به همراه خود ۳۰، ۴۰ نفر را به ورزشگاه بیاورد!؟

یعنی می‌گویید تنها دلیل باخت گیتی‌پسند مقابل آذرخش بندرعباس ناداوری بود؟

آذرخش روز گذشته فقط به قصد اینکه تیم ما از رقیب دور بماند بازی ناجوانمردانه‌ای انجام داد و تنها به این نیت بازی کرد. متأسفانه خودمان هم به این قضیه کمک کردیم و با بد بازی کردن و ضربات بد در دقایق پایانی بازی، به تیم حریف کمک کردیم و در نهایت بازی با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید. البته این موضوع هیچ توجیهی ندارد و قبول دارم بد بازی کردیم و در بازی‌های آینده نباید تکرار کنیم.

تیم از لحاظ فنی و نفرات مشکلی ندارد؟

دچار کمبود بازیکن هستیم اما متأسفانه لیست بازیکنان تکمیل است و نمی‌توانیم بازیکنی به ترکیب تیم اضافه کنیم. یکی از اشتباهات گذشته تیم گیتی‌پسند همین بوده که خیلی سریع لیست بازیکنان را کامل کرده‌اند و ما امروز دستمان برای اضافه کردن بازیکن بسته است.

نظرتان در مورد انتخاب اصغر حسن‌زاده به عنوان بهترین بازیکن آسیا چیست؟

از افتخارات گیتی‌پسند این است که بهترین بازیکن آسیا از این تیم انتخاب شده است. اصغر حسن‌زاده قبل از بازی مقابل آذرخش بندرعباس در حین گرم کردن دچار آسیب‌دیدگی شد و با پای لنگان در بازی حضور داشت و در حال حاضر هم برای دریافت جایزه خود به‌عنوان بهترین بازیکن آسیا به تایلند رفته است و در تمرینات این هفته او را در اختیار نداریم.

احتمالاً حسن‌زاده صبح روز بازی هفته بیستم به اصفهان می‌رسد که اگر آسیب‌دیدگی‌اش برطرف نشده باشد نمی‌توانم از او در بازی روز پنجشنبه استفاده کنم و باید با وی مدارا کنیم. در این مدت که در تایلند است با او تماس می‌گیرم و ضمن جویا شدن از حالش شاید از او بخواهیم فیزیوتراپی انجام دهد تا بتواند خودش را به تیم برساند.

دلیل شکست گیتی‌پسند مقابل تأسیسات دریایی چه بود؟

در بازی دور برگشت مقابل این تیم به دلیل یک اشتباه مسلم از سوی بازیکن ما، توپ توسط مهران عالیقدر (بازیکن فصل گذشته گیتی‌پسند) تبدیل به گل شد، بلافاصله ما برای رسیدن به گل اقدام کردیم اما باز در نیمه دوم گل بدی را دریافت کردیم و چون پس از آن، بازی پنج نفره را انتخاب کردیم و می‌خواستیم به گل برسیم مرتب پشتمان خالی می‌شد و چهار گل دریافت کردیم و در نهایت بازی را به حریف واگذار کردیم.

در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت مقابل تأسیسات دریایی تهران، هشت گل دریافت کرده‌ایم که ۶ عدد از این گل‌ها توسط مهران عالیقدر و مهدی جاوید ۲ بازیکن فصل گذشته گیتی‌پسند که امسال در تیم تأسیسات دریایی تهران هستند به ثمر رسیده است. این شاهکار است که چطور با دست خودمان ۲ ستاره ملی‌پوش را داده‌ایم و در مقابل چه چیزی گرفته‌ایم!؟ کسانی که تا این اندازه بد عمل کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

اگر کمی سعه‌صدر و درایت داشتیم و این ۲ بازیکن را در تیم نگه داشته بودیم فکر می‌کنم گیتی‌پسند امسال به راحتی قهرمان می‌شد. گناه این موضوع متأسفانه بر گردن کسانی است که با ناملایمت‌هایی که برای این ۲ بازیکن به‌وجود آوردند آن‌ها را از تیم راندند و در حال حاضر این ۲ بازیکن قاتل جان ما شده‌اند.

دلیل جدا شدن عالیقدر و جاوید از گیتی‌پسند چه بود؟

سرمربی سابق تیم از لحاظ فنی آنها را  قبول نداشت و عذرشان را خواست. این ۲ بازیکن هم به قدری جری شدند که برای ثابت کردن خودشان به تیم گیتی‌پسند دو، سه برابر ظرفیت و توان خود را در بازی مقابل ما به کار گرفتند و به قول همه خواستند تلافی کنند.

انتظار می‌رفت با تغییر در کادر فنی تیم، نتایج گیتی‌پسند بهبود یابد اما این انتظارات برآورده نشد. چرا؟

فکر می‌کنم انتظارات خیلی خوب برآورده شد به این دلیل که قبل از حضور من در تیم، گیتی‌پسند در سه هفته بازی ۲ مساوی و یک باخت داشت و با تغییرات و شوکی که به تیم وارد شد چهار هفته پشت‌سر هم پیروز شدیم و سه هفته‌ای که تیم نگرفته بود کاملاً به فراموشی سپرده شد. اگر روند قبلی تیم ادامه داشت شاید حتی تا این مدت یک امتیاز هم گرفته نمی‌شد و روند نزولی تیم همچنان ادامه داشت.

هنوز هم اتفاقی نیفتاده و می‌شود هفت امتیاز عقب‌افتاده با صدر جدول را در هفت بازی آینده جبران کرد. با توجه به اینکه مسیر مس سونگون نسبت به ما دشوارتر است و تعداد بازی که باید در خارج از خانه انجام دهد بیشتر است، ممکن است در هفته های آینده بتوانیم تیم بالای جدول را بگیریم. این موضوع بستگی به کمک همه داشته و مردم اصفهان باید پشت تیم باشند.

در این هفته برنامه‌ریزی فدراسیون به قدری بد بود که همزمان با بازی سه تیم‌ استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن که تمام تماشاگران را به خود اختصاص می‌دهد بازی ما هم برگزار شد و سالن خالی از تماشاگر بود. ما در شهر خودمان بازی کردیم ولی هیچ حمایت‌کننده‌ای نداشتیم در صورتی‌که با کمی درایت می‌توانستند روز بازی ها را عوض کنند و تماشاگران زیادی را به سالن بکشانند تا از تیم حمایت کنند.

اوضاع مالی تیم چطور است؟

از نظر مالی تیم مشکلی ندارد و قرارداد بازیکنان سروقت پرداخت می‌شود. باشگاه به خوبی از تیم حمایت می‌کند و تنها در مسابقات داخل خانه باید حمایت مردم و هواداران را داشته باشیم تا بتوانیم فشار بیشتری به تیم‌های مهمان بیاوریم.

قول قهرمانی به هواداران گیتی‌پسند می‌دهید؟

من یک مربی هستم، شعبده‌باز و ساحر که نیستم و آینده را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. اما می‌توانم این قول را  بدهم برای جبران هفت امتیاز عقب‌افتاده تا صدر جدول حداکثر تلاشمان را خواهیم کرد اما نمی‌توانم قول قهرمانی بدهم. حتی برای قهرمانی هم تلاش می‌کنیم و بستگی به این دارد که تیم‌های حریف و بالای جدولی چه عملکردی داشته باشند.

اگر دقت کنید از شروع فعالیتم در تیم گیتی‌پسند، تأسیسات دریایی تهران چند امتیاز بیشتر از گیتی‌پسند داشته و اکنون چند امتیاز از ما پایین‌تر است. تأسیسات دریایی در نیم‌فصل دوم از مجموع ۶ بازی در ۳ بازی باخته، یک بازی را مساوی کرده و تنها توانسته‌ در ۲ بازی پیروز شود و گیتی‌پسند جلوتر از این تیم است.

صحبت پایانی شما را می‌شنویم.

به هرحال تمام حرف‌های من بهانه است و نباید بهانه بیاوریم. همه باید برای کسب نتیجه تلاش کنیم که این موضوع قطعاً اتفاق افتاده و همه تلاششان را می‌کنند تا نتایج بهتری به دست آوریم.

/گفتگو از زهرا سیدین/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =