کارآفرینی

مدیر مطالعات و پژوهش شهرداری اصفهان گفت: با تدوین سیاست های توسعه کسب و کار، وظایف مدیریت شهری به طور شفاف روشن شده و شهرداری اصفهان با شناخت بیشتری می تواند نسبت به امور کارآفرینی ورود پیدا کند.

سعید ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار باید ابتدا سیاست هایی مرتبط با این موضوع در سطح مدیریت شهری تعریف شده و آنها را به اجرا گذاشت و سپس آنها را مورد ارزیابی قرار داد.

وی ادامه داد: با تدوین این سیاست ها وظایف مدیریت شهری به طور شفاف روشن شده و شهرداری اصفهان با شناخت بیشتری می تواند نسبت به امور کارآفرینی ورود پیدا کند.

مدیر مطالعات و پژوهش شهرداری اصفهان با تاکید براینکه در راستای رسیدن به یک کارآفرینی موثر و تأثیرگذار باید فعالیت های کوتاه مدت و میان مدتی را در دستور کار قرار داد، گفت: تشکیل مرکز رشد مدیریت شهری برای تحقق فضاهای گسترده همکاری بین دستگاهی به عنوان یک فعالیت زود بازده و فرهنگ سازی و هماهنگی با سایر دستگاههای مرتبط برای تدوین برنامه های مشترک در قالب کمیته های کارآفرینی می تواند به عنوان یک فعالیت میان مدت تعریف شود.

وی افزود: در این میان باید از نظرات متخصصان و صاحب نظران نهادهای دولتی و غیردولتی برای ایجاد وحدت رویه در موضوع کارآفرینی بهره برد.

ابراهیمی از نقش اصلی علم و فناوری در سند آمایش استان اصفهان خبرداد و گفت: با توجه به تسهیلات قانونی خوبی که در زمینه حمایت از شرکت های دانش بنیان وجود دارد، شهرداری اصفهان می تواند چتر حمایتی خود را بر سر آنها بگستراند و از این طریق برای خود نیز ایجاد ارزش افزوده کند.

وی خاطرنشان کرد: باید با یک شیب ملایم از درآمدهای ساخت و ساز کاسته و به سمت درآمدهای حاصل از علم و فناوری برویم که در این راستا ایجاد شتاب دهنده ها و برگزاری استارتاپ ها در اصفهان می تواند به عنوان نقطه شروع خوبی در این زمینه محسوب شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =