تخفیف ۱۰درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای بازگشت زائران

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اعمال تخفیف ۱۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین حسینی در زمان بازگشت از عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، داوود کشاورزیان با اعلام این خبر، گفت: با هماهنگی اتحادیه تعاونی شرکت‌های مسافربری همچنین مقرر شد طی روزهای باقیمانده تا اربعین حسینی کرایه رفت و برگشت به مرزهای سه‌گانه به نرخ ایام عادی از زائران اخذ شود.

رئیس کمیته حمل‌ و نقل و سوخت ستاد اربعین با اشاره به آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی اظهارداشت: حدود ۲ میلیون نفر از زائران به عتبات عالیات عزیمت کردند که حدود ۵ تا ۶ درصد از طریق حمل‌ و نقل هوایی و بقیه به‌ صورت زمینی و البته بخش جاده‌ای از طریق مرزهای سه‌گانه مهران، شلمچه و چذابه تردد داشتند.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهارداشت: از این تعداد حدود ۴۸ درصد از مرز مهران و ۵۲ درصد از مرزهای شلمچه و چزابه عبور کردند.

به گفته رئیس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، پیک سفرهای رفت زائران در روز پنجشنبه و جمعه هفته گذشته بود که از روز شنبه این هفته (۱۳ آبان) روند اعزام و رفت زائران رو به کاهش نهاد و در مقابل روند برگشت زائران رو به افزایش است.

کشاورزیان یادآور شد: طبق هماهنگی با اتحادیه‌ تعاونی شرکت‌های مسافربری مقرر شد اتوبوس‌هایی که یکسر خالی برای بازگشت زائران به مرزها اعزام می‌شوند، نسبت به نرخ رفت ۱۰ درصد تخفیف قائل شوند.

رئیس کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین با بیان این مطلب که با هرگونه تخلف در فروش بلیت‌ اتوبوس و هزینه پارکینگ‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد، افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر افزایش قیمت بلیت اتوبوس بیش از مبلغ تعیین شده در ناوگان اتوبوسی حمل‌ و نقل جاده‌ای ارسال نشده است.

کشاورزیان ادامه داد: در صورت دریافت هرگونه گزارش تخلف و شکایت از سوی زائران از طریق کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات، با متخلفان برخورد قانونی می شود.

کد خبر 326813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.