چاه غیرمجاز

شهرضا – فرماندار شهرضا گفت: پرکردن بیش از ۱۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان اقدام قابل توجهی بود که در راستای اصلاح بهره برداری از منابع آب در شهرستان انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، محسن گلابی در همایش روز ملی روستا که در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران وظیفه دارند مشکلات مناطق روستایی را احضا و برای برطرف کردن آنها برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: اگر عقیده داریم که اقتصاد مناطق روستایی بر اساس دامپروری و کشاورزی قرار دارد بای دبرای حل مشکلات این دو بخش تلاش کنیم تا معضلات اقتصادی روستاها هم برطرف شود.

فرماندار شهرضا گفت: یکی از مهمترین چالشهای فراروی روستاییان بحران آب و فقر منابع آبی است که در شهرستان تلاش شده با اتخاذ تدابیر کارشناسی تا حدودی با آن مقابله شود.

گلابی اظهار کرد: پرکردن بیش از ۱۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان اقدام قابل توجهی بود که در راستای اصلاح بهره برداری از منابع آب در شهرستان انجام شد.

وی با تأکید بر ضرورت اصلاح الگوی کشت در مناطق روستایی بیان کرد: ادامه روندی که در حال حاضر در برخی از روستاها جریان دارد به صلاح نیست زیرا منابع آبی موجود امکان کاشت محصولاتی که به آب زیاد نیاز دارند را نمی دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =