آیت الله غروی

مقام معظم رهبری و رییس‌ جمهور در پیام هایی جداگانه درگذشت حضرت آیت‌الله سید محمدرضا غروی از چهره‌های تأثیرگذار نهضت امام خمینی(ره) را تسلیت گفتند و برای آن فقید رحمت واسعه الهی و علو درجات را مسألت کردند.

خبرگزاری ایمنا- گروه سیاسی- رهبر معظم انقلاب ،حضرت آیت الله خامنه‌ای و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، در پیام هایی جداگانه  درگذشت عالم جلیل‌القدر حجت‌الاسلام والمسلمین غروی را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسمه تعالی

درگذشت عالم جلیل‌القدر مرحوم حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج سیدمحمدرضا غروی رضوان‌الله‌علیه را به بازماندگان معظّم و مکرّم ایشان بخصوص آیت‌الله آقای خرازی و حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج سیدمحمد غروی، تسلیت عرض میکنم و علوّ درجات آن بزرگوار را که در طول عمر با برکت خود منشأ آثار خیر بوده‌اند، از خداوند متعال مسألت مینمایم.

والسلام علیکم و رحمةالله

سید علی خامنه‌ای

رییس‌ جمهور نیز در پیامی با تسلیت درگذشت حضرت آیت‌الله سید محمدرضا غروی از چهره‌های تأثیرگذار نهضت امام خمینی(ره) ، برای آن فقید رحمت واسعه الهی و علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم مجاهد، حضرت آیت‌الله سید محمدرضا غروی از چهره‌های تأثیرگذار نهضت امام خمینی(ره) موجب تألم خاطر شد. این فقیه وارسته آثار و خدمات ارزنده‌ای را در گسترش معارف الهی و ترویج آموزه‌های دینی و سیره نبوی(ص) به یادگار گذاشت. اینجانب این ضایعه را محضر مراجع عظام، علما و فضلا، شاگردان، بیت مکرم ایشان بویژه فرزند گرامی‌شان آیت‌الله سید محمد غروی، آیت‌الله خرازی و همچنین جناب آقای سیدصادق خرازی تسلیت می‌گویم و در این ایام ایثار و شهادت، برای آن فقید رحمت واسعه الهی و علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.

 حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

آیت الله سید محمدرضا غروی از اعضای فدائیان اسلام و یار امام خمینی در سالهای مبارزه علیه رژیم ستمشاهی بودند که در هماهنگی نیروهای مذهبی نقش به سزایی داشتتد. این  مجاهد نستوه روز یکشنبه دوم مهر به دلیل کهولت سن درگذشت

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =