کمیته‌های هدایت تحصیلی، مشکل دانش‌آموزان در انتخاب رشته را رفع کنند

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شرایط ثبت نام پایه‌های تحصیلی دهم، گفت: کمیته های هدایت تحصیلی، مشکلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان در خصوص روند ثبت نام مدارس اظهار کرد: برای ثبت نام پایه دهم، فعالیت ها از حدود یک ماه قبل آغاز شده و به عهده مناطق مختلف کشور گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه هدایت تحصیلی درمناطق مختلف آموزشی پس از تایید رئیس منطقه وارد فاز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه برگزاری امتحانات پایه نهم به پایان رسیده و نتایج آن اعلام شده بنابراین مناطق می‌توانند فرم شماره ۶ و ۷ هدایت تحصیلی را صادر کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

زرافشان اظهارکرد: بعد از صدور برگه هدایت تحصیلی دانش آموزان می‌توانند بر حسب شرایط وارد هنرستان‌ها و دبیرستان‌ها شوند. کمیته‌هایی در فرایند هدایت تحصیلی در نظر گرفته شده تا مشکلات احتمالی دانش آموزان را رفع کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مردادماه باید تمام ثبت نام‌ها به پایان برسد، یادآور شد: امسال سامانه سنجش و سناد هماهنگ شده و خانواده‌ ها کمتر نیاز به حضور در مدارس برای ثبت نام دارند و اطلاعات بین این دو سامانه مبادله می‌شود.

کد خبر 314339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.