امت اسلامی، فلسطین را مسئله اول خود می داند

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بیانیه خود به مناسبت روز جهانی قدس تصریح کرد: امت اسلامی، مسئله اول خود را فلسطین می داند.

به گزارش گروه پایداری خبرگزاری ایمنا، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به مناسبت در پیش بودن روز جهانی قدس بیانیه ای را منتشر کرد.  

در این بیانیه آمده است: 

«فلسطین سرزمینی است که اولین قبله مسلمانان، دومین مسجد اسلام و سومین حرم شریف (بعد از مکه و مدینه) در آن قرار دارند و امروز به نماد مردمی مظلوم و ستمدیده تبدیل شده است که با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در رمضان سال ۱۳۵۸ شمسی، فلسطین برای جهانیان، سمبل مبارزه مستضعفین با مستکبرین است و روز قدس، روز مقابله ملت هایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و صهیونیست جهانی بوده و هستند. بر همین اساس جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نکاتی را جهت اطلاع ملت رشید ایران اسلامی عرض می دارد:

۱- حضرت امام خمینی(ره) با ابتکار نام گذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، ظرفیت سازی جهان اسلام برای شکل گیری جبهه فراگیر ضد صهیونیستی و فراهم آوردن بسترهای لازم برای محو غده سرطانی اسرائیل از صفحه روزگار را هدف قرار داده بودند. تفسیرهای مختلفی از این ابتکار شده است. امام خمینی(ره) خود این روز را «روز حیات اسلام» می دانستند. وقوع انقلاب در کشورهای منطقه از شمال آفریقا تا بحرین، نشان از آن دارد که جهان اسلام روز قدس و پیام آن را جدی گرفته است. وقوع بیداری اسلامی در منطقه، جزء اولین آثار و چشم اندازهای حرکت بی مانند و راهبرد حضرت امام خمینی(ره) در ترسیم جایگاه واقعی قدس و نمادسازی از آن با عنوان روز قدس بوده است که اجازه نداد مسئله قدس در فلسطین محدود شود.

۲- در تمامی سال های گذشته، نظام سلطه با ترفندهای مختلف از جمله درگیری و تفرقه در جهان اسلام، تلاش کرده تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود که البته با هوشمندی و تدبیر رهبر حکیم انقلاب امام خامنه ای، مردم ایران و بخش قابل توجهی از امت اسلام، همچنان فلسطین را مسئله اول جهان اسلام می دانند. نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم در طول تشکیل رژیم منحوس اسرائیل، برای فراموشی مسئله فلسطین تمام همت خود را بر شکاف های جهان اسلام قرار داده که برجسته ترین آن، شکاف شیعه و سنی بوده است اما علمای بزرگ اسلامی اهل تسنن و شیعه از مصر و اردن تا عراق و ایران در مقابل آن ایستاده اند لیکن نظام سلطه هر روز جلوه سیاه تری از آن عرضه می کند که روشن ترین سند علیه جهان اسلام، تجهیز و ساماندهی، گروه های تکفیری از سوی آمریکا در منطقه از جمله داعش، جبهه النصره، القاعده و ... است.

امروز هر چند داعش، پیاده نظام و پیمانکار نظام سلطه است که فرماندهان ارشد آن، تحت آموزش های نظامی- اطلاعاتی موساد و سیا قرار دارند و لجستیک، مالی و تجهیزات آن توسط حاکمان روسیاه سعودی تامین می شود.  

شاید تا امروز برای برخی این سوال وجود داشت که چگونه گروههای متحجر و عقب مانده تکفیری، این همه از رسانه و خبرگزاری های دنیا و شبکه های اجتماعی جهت انعکاس جنایات کثیف و سفاکانه‌شان، استفاده عالی می کنند؟ و حتما برای بسیاری روشن شده که این موضوع جهت آن است که علاوه بر اینکه از اسلام و مسلمانی چهره خشنی به دنیا عرضه نماید، درگیری را در درون امت اسلامی نهادینه کند اما در نهایت می خواهد جرم و جنایت رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی دیده نشود و این در حالی است که داعش نیز جلوه دیگری از صهیونیسم جهانی است که این بار خود را در قالب افراطی گری اسلامی نشان می دهد.

۳- راهپیمایی روز قدس امسال در حالی برگزار می شود که خاورمیانه و جهان اسلام در شرایط ویژه ای قرار دارد. منطقه در آتش التهاب جریان صهیونیستی - وهابیت می سوزد؛ مردم یمن در قامت مرد، زن، پیر، جوان، کودک و ... زیر تیغ زهرآلود سران عقب مانده سعودی قرار دارند. ملت بحرین همچنان در مصاف با آل خلیفه مصمم بوده و در عربستان نیز بخشی از مردم به دنبال حقوق خود هستند و این موضوعات شرایطی است که در فلسطین نیز گفتمان سازش با رژیم صهیونیستی محکوم به شکست بوده و گفتمان مقاومت مورد پذیرش افکار عمومی قرار گرفته است. در چنین فضایی آرمان آزادسازی قدس طرفداران زیادی به خود جذب کرده است.

در این سوی نیز رژیم صهیونیستی هم اکنون در وضعیت سخت و دشواری از لحاظ بین المللی، منطقه ای و در داخل مرزهای فلسطین اشغالی به سر می برد. ناهماهنگی و اختلاف شدید بین احزاب صهیونیستی، مطالبات متعدد ساکنان مناطق اشغالی مبنی بر مهاجرت معکوس، امواج توفنده خشم و خروش ملت ها علیه رژیم صهیونیستی و ناتوانی حامیان بین المللی رژیم جعلی اسرائیل در حمایت از آن رژیم بخشی از مشکلات و چالش های موجود علیه رژیم صهیونیستی است که همه این موارد از آثار و نتایج آن است که امت اسلامی، مسئله اول خود را فلسطین می داند.

۴- جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نیز همپای امت اسلامی با حضور در راهپیمایی پرشور و شعور روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نوای آزادی قدس شریف را سر خواهد داد و بر این باوریم امسال فضای جهان اسلام جهت تأکید دوباره بر آزادسازی قدس در قالب راهپیمایی روز قدس آماده است. این آمادگی در نقطه ای مطلوب قرار دارد و می رود تا اصلی ترین دغدغه امام و رهبری که همانا آزادسازی قدس بوده است در آینده ای نه چندان دور، تحقق یابد. ان شاالله

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

۲۶ رمضان المبارک ۱۴۳۸»

کد خبر 307827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.